fot. A .Ratajczyk/d

Ojczyzna reggae przyciąga gości

numer 1972 - 10.03.2018Gospodarka

W ubiegłym roku Jamajkę odwiedziło 4,3 mln turystów z całego świata. Dzięki uruchomionym w ostatnim czasie bezpośrednim połączeniom czarterowym z Polski karaibska wyspa stała się bardziej dostępna również dla naszych amatorów egzotycznych podróży.

Kiedy Krzysztof Kolumb odkrył Jamajkę, powiedział: „To najpiękniejsza wyspa, jaką widziały ludzkie oczy”. Trudno się z tym nie zgodzić. Magnesem przyciągającym na wyspę miliony turystów jest jej klimat. Pory roku praktycznie tu nie występują, a temperatury na wybrzeżu utrzymują się w granicach 25–30 st. C. Jeśli dodamy do tego białe, piaszczyste plaże, lazurowe bądź szmaragdowe morze i palmy na wybrzeżu – to wyspa jawi się jako raj na ziemi.

Ale nie tylko przyroda zachęca do odwiedzenia wyspy. Jamajka to przecież ojczyzna muzyki reggae, której najwybitniejszym wykonawcą był Bob Marley. Tutaj wytwarzany jest słynny rum, uprawiana jest bardzo ceniona kawa oraz inne używki, ze „świętym ziołem” na czele. Ale wbrew obiegowym opiniom marihuana palona przez miejscowych dość swobodnie wcale nie jest tu legalna. Zgodnie z prawem dopuszczalne jest jej używanie do celów leczniczych oraz religijnychzawartość zablokowana

Autor: Andrzej Ratajczyk


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się