​Nudno i bez emocji

numer 1975 - 14.03.2018Gospodarka

GIEŁDA Mocny poniedziałek na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wczoraj słabiej z wyraźną przeceną energetyki. Europa lepiej, z kolejną poprawą w Mediolanie. W USA w poniedziałek Nasdaq z kolejnym rekordem.

Poniedziałek dla giełdowej Europy był bardzo udany, bo poza Londynem i Moskwą wszystkie parkiety zakończyły dzień na plusie. Warszawa wypadła bardzo dobrze, indeksy umocniły się w drugiej części dnia i WIG20 zyskał w efekcie ponad 1 proc. Niestety, dobry nastrój nie znalazł pełnego potwierdzania w USA, bo tu DJIA stracił 0,6 proc., a prawie trzyprocentowy spadek dotknął walory bezkonkurencyjnego ostatnio na parkiecie Boeinga. Z kolei indeks Composite zyskał 0,36 proc., po raz pierwszy w historii przekraczając poziom 7600 pkt. W 2018 r. zyskał już prawie 10 proc.

Azja nie wysyłała wczoraj jednolitego sygnału, po raz kolejny notowania na plusie zamknął parkiet w Tokio. Nikkei zyskał 0,66 proc., notując pod koniec dnia najlepszy marcowy wynik. Na minusie notowania zakończyły Szanghaj i Sydney, dla którego przełamanie przez indeks All Ordinaries poziomu 6 tys. pkt jest wciąż bardzo trudne.

Europa wtorkowe notowania rozpoczęła bez jednolitego kierunku, a główne indeksy notowały nieznaczne zmiany. Po 15 minutach warszawski parkiet poszedł w odwrotnym kierunku. WIG20 tracił 0,3 proc., a przecena dotknęła już na starcie walory JSW. Spółka mimo bardzo dobrych wyników za 2017 r. rozczarowała inwestorów informacją o niewypłacaniu dywidendy za ubiegły rokzawartość zablokowana

Autor: rg


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się