Amerykanie coraz więcej handlują z Polską

numer 1975 - 14.03.2018Gospodarka

HANDEL ZAGRANICZNY USA pną się w górę na liście naszych najważniejszych partnerów biznesowych, niepokój budzi spadek eksportu do Wielkiej Brytanii. Sprzedaż za granicę polskich towarów nieco osłabła w styczniu br. Cieszy za to 20-procentowy wzrost eksportu do Europy Środkowo-Wschodniej.

Cały czas bardzo dynamicznie rośnie eksport do USA – pokazują dane GUS‑u. W styczniu 2018 r. w stosunku do tego samego miesiąca sprzed roku wzrósł o 16,3 proc. – Stany Zjednoczone pną się w górę na liście naszych najważniejszych partnerów biznesowych, w styczniu kraj ten zajmował 9. miejsce – powiedziała Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan. Według niej to pozytywne zjawisko, bo to bardzo duży rynek. – Ale też widać, że oferta firm działających na polskim rynku jest dla partnerów amerykańskich atrakcyjna – oceniła.

Według Starczewskiej-Krzysztoszek niepokój budzi natomiast spadek eksportu do Wielkiej Brytanii (kiedyś na 2. pozycji naszych partnerów biznesowych, obecnie na miejscu 3zawartość zablokowana

Autor: lus


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się