PKB wciąż rośnie

numer 2026 - 16.05.2018Gospodarka

GUS Produkt krajowy brutto na poziomie 5,1 proc. to zachęta do inwestowania oraz znak, że Polska jest atrakcyjnym krajem dla prowadzenia biznesu – tak wtorkowe dane GUS za I kwartał 2018 r. skomentowała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Według minister Emilewicz dane GUS dotyczące wzrostu PKB pokazują, że proprzedsiębiorcze działania rządu przyczyniają się do dobrych wyników polskiej gospodarki. – PKB na poziomie 5,1 proc. to zachęta do inwestowania i znak, że Polska jest atrakcyjnym krajem dla prowadzenia biznesu – podkreśliła szefowa resortu.

Główny Urząd Statystyczny podał we wtorek w szybkim szacunku, że produkt krajowy brutto w I kwartale 2018 r. wzrósł o 5,1 proc. rok do roku oraz o 1,6 proc. w ujęciu kwartalnym wobec wzrostu w IV kwartale 2017 r. na poziomie 4,9 proc. w ujęciu rocznym.

– Dynamika PKB potwierdza, że silne tendencje wzrostowe w gospodarce utrzymały się – oceniają analitycy z PKO BP. „Nadal spodziewamy się, że rok 2018 będzie równie udany dla polskiej gospodarki co 2017, a wzrost PKB utrzyma się na poziomie 4,6 proc. Korzystne perspektywy powinna potwierdzić struktura wzrostu, która zostanie opublikowana 30 maja” – napisano w komentarzu PKO BPzawartość zablokowana

Autor: pch


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się