Pierwszy wielkoszlemowy tytuł Igi Świątek

Dodano: 11/06/2018 - numer 2047 - 11.06.2018
Nie udało się w singlu, ale w deblu nie miała już sobie równych. Iga Świątek w parze z Amerykanką Caty McNally wygrała juniorski turniej French Open w grze podwójnej. W finale polsko-amerykański debel, choć skazywany na porażkę, rozprawił się z Japonkami Yuki Naito i Naho Sato 6:2, 7:5. Pierwszy set Świątek i McNally wygrały niespodziewanie łatwo. W trzecim gemie co prawda dały się przełamać, ale szybko odrobiły straty i do końca seta panowały nad sytuacją na korcie, gładko wygrywając 6:2. W drugiej partii sytuacja uległa zmianie – rozstawione z nr. 3 Japonki znacznie poprawiły serwis i o przełamanie nie było już tak łatwo. Udało się to jednak przy stanie 6:5, a Polka i Amerykanka zakończyły rywalizację