Euro nadal bez formy

numer 2073 - 11.07.2018Gospodarka

WALUTY Udany poniedziałek dla złotego. Wczoraj już gorzej. Euro z przegraną walką o 1,18 dol. Funt słabszy, jen także na minusie.

Poniedziałek na rynku walutowym przyniósł symboliczny spadek EUR

/USD. Nie oznacza to jednak, że notowaniom nie towarzyszyły emocje, bo jeszcze o godz. 14 to euro zdecydowanie dominowało i w ciągu kolejnych godzin obniżyło swój kurs o prawie 60 pipsów. Spadkowi towarzyszyło wystąpienie szefa ECB i choć euro potem nieznacznie poprawiło swój wynik, to kurs 1,18 dol. wyraźnie się oddalił.

Co ciekawe, dolar wyraźnie zyskał do jena i funta, a przeceną odnotował stratę do naszej waluty. Złoty zyskał prawie 0,9 proc., a tuż przed godz. 16 za dolara płacono mniej niż 3,66 zł.

Wczorajsze wczesne przedpołudnie to dość powszechne, choć słabe umocnienie dolara. Dolar wyraźnie zyskiwał do jena, który prezentował się najgorzej od drugiej połowy maja. Za dolara płacono ponad 111 jenów, co trudno jednoznacznie powiązać z danymi ekonomicznymi. Tracił także funt, co analitycy wiązali z odejściem dwóch eurosceptycznych ministrów, a polityczni komentatorzy ten krok wiązali z próbą usunięcia szefowej gabinetu.

Tuż po godz. 10 funt zyskiwał ponad 0,2 proc. – w ciągu dwóch godzin ponad 50 pipsówzawartość zablokowana

Autor: rg


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się