Zamek w Puszczy Noteckiej do kontroli

numer 2073 - 11.07.2018Polska

SKANDAL Centralne Biuro Antykorupcyjne i Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska prześwietlają budowę zamku w Puszczy Noteckiej. Zawiadomienie do prokuratury złożył również minister środowiska. Inwestor przekonuje, że wszystko jest zgodne z przepisami i na wszystko ma pozwolenie. Według informacji „Codziennej” deklaracje te nie do końca są prawdziwe.

Budujący zamek w Puszczy Noteckiej są pewni swego. „Spółka D.J.T. jest inwestorem inwestycji w Stobnicy. Dodam, iż D.J.T. otrzymała w połowie 2015 r. pozwolenie na budowę obiektu: »Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego, budynku gospodarczego wraz z infrastrukturą techniczną«. Jest to normalna inwestycja deweloperska, tyle że o specyficznej architekturze. Budynek w swym charakterze nawiązuje do średniowiecznych zamków otoczonych fosą” – napisał w oświadczeniu inwestor.

Wszystko wskazuje jednak na to, że nie jest to do końca prawda. Najprawdopodobniej inwestor w trakcie budowy zwiększył jednak powierzchnię przekształconych terenów. Dodatkowo staw był osuszany. Dziwne w sprawie jest to, że nikt o tej inwestycji nie monitował. Tymczasem npzawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się