Do tańca i do różańca

MOTORYZACJA \ Peugeot 3008 HDi 2,0 180 KM GT

numer 2074 - 12.07.2018Motoryzacja

Przeszło rok temu testowaliśmy nowy SUV Peugeota – 3008 z benzynowym silnikiem o mocy 130 KM. Pisaliśmy wówczas, że „130 koni to niby dużo, ale wyciśnięte z tylko nieco ponad litra pojemności silnika nie dają zadowalającego efektu. Auto nie jest dynamiczne i dopiero dokręcenie wysokich obrotów daje poczucie szybkiej jazdy”. Tymczasem testowana teraz przez nas wysokoprężna wersja GT o mocy 180 KM to, jak mawiał majster w skeczu Kabaretu Dudek „Ucz się, Jasiu”: inna rozmowa.

To auto zdolne do bardzo szybkiej jazdy, odpowiednio elastyczne i dynamiczne, którym jazda jest czystą przyjemnością. Do tego wizyty na stacji benzynowej nie są częste. Ponadto jest to, mimo sportowego oznaczenia GT, auto, które poradzi sobie również poza asfaltem – dzięki wysokiemu prześwitowi i potężnemu silnikowi jazda po szutrach czy piaszczystych szlakach nie stanowi problemu.

Z zewnątrz widać, że francuscy projektanci mają dobry smak. Masywna maska, futurystycznie zaprojektowane i bardzo dobrze działające (czytaj świecące) reflektory, efektowne przetłoczenia z boku pojazdu sprawiają wrażenie siły i dynamiki. Testowana wersja była pomalowana na brązowo-czarno i ta kolorystyczna kompozycja wcale nie odstraszała.

W środku samochód zaskakuje zupełnie nowymi rozwiązaniami kokpituzawartość zablokowana

Autor: Igor Szczęsnowicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się