Polska pokonała Luksemburg w MŚ

Rozgrywane w Izraelu mistrzostwa świata w lacrosse wchodzą w decydującą fazę. W ostatnim meczu grupowym Biało-Czerwoni wygrali 15:6 z Luksemburgiem. Już początek meczu pokazał, która drużyna wyszła na boisko po zwycięstwo. Polacy po pierwszej kwarcie prowadzili 6:1 i mogli spokojnie kontrolować spotkanie. Polscy lacrossiści przegrali ostatnią kwartę jedną bramką, nie wpłynęło to jednak na rezultat spotkania. Kolejny dobry mecz zagrali wrocławscy „kosynierzy”. Jan Śmigiel zdobył 4 bramki, Luke Stypulkowski dołożył dwie, a Marcin Janiszewski i Ryszard Matkowski po jednej. Polacy zajęli w grupie oliwkowej drugie miejsce. Wcześniej Biało-Czerwoni wygrali z Ugandą 16:4 i przegrali z Hongkongiem 7:9. To właśnie porażka z Azjatami pozbawiła ich szans walki o medal. Polacy w najlepszym razie