Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Stocznia na nowo

Dodano: 21/07/2018 - numer 2082 - 21.07.2018
Ukraiński właściciel sprzedał rządowej agencji swoje zakłady w Gdańsku. Cena transakcji zawartej po długich negocjacjach nie jest znana. Nowy właściciel zapowiada rozwój zakładu. Na początku miesiąca Agencja Rozwoju Przemysłu porozumiała się z Serhijem Tarutą w sprawie odkupienia Stoczni Gdańskiej, teraz podpisano transakcję. Agencja przejęła pełną kontrolę nad stocznią i zależną firmą GSG Towers. – Za nami bardzo długie negocjacje. Po roku trudnych rozmów udało się nam uzyskać satysfakcjonujące warunki, które odzwierciedlają wartość obu firm – mówi Andrzej Kensbok, p.o. prezes ARP. – Teraz musimy szybko podjąć działania rozwojowe związane z realizacją biznesplanu, aby odbudować ich potencjał i konkurencyjność, wykorzystując koniunkturę w branży
     

37%
pozostało do przeczytania: 63%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze