reklama


Od lipca leki bez refundacji

Numer 218 - 28.05.2012Polska

ZDROWIE Od 1 lipca większość pacjentów zapłaci za leki 100 proc. ceny. Lekarze zapowiadają bowiem, że nie będą wpisywali na receptach poziomu refundacji. To protest przeciw wysokim karom nakładanym przez NFZ za błędy na receptach.

Będziemy wystawiali recepty, ale o tym, czy pacjenci kupią leki ze zniżką, zdecyduje aptekarz – wyjaśnia dr Maria Balcerzak, szefowa mazowieckiego oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. W praktyce oznacza to, że większość chorych zapłaci za lekarstwa 100 proc. Aptekarze nie wezmą na siebie dodatkowej odpowiedzialności za ewentualne pomyłki.

Do protestu wzywają największe organizacje zawodowe medyków. Ich przedstawiciele powołali sztab kryzysowy. Naczelna Rada Lekarska, Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, Federacja Porozumienie Zielonogórskie, Stowarzyszenie Lekarzy Praktyków i Polska Federacja Pracodawców Ochrony Zdrowia zaapelowały do medyków, aby nie podpisywali nowych umów z Narodowym Funduszem Zdrowia na wystawianie recept refundowanych.

Z końcem czerwca lekarzy przestają obowiązywać dotychczasowe umowy z NFZ-etem dotyczące wystawiania recept na leki refundowanezawartość zablokowana

Autor: Wojciech Kamiński


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama