Mioduski naprawia swój błąd

numer 2104 - 17.08.2018

Główną kwestią jest to, że popełniłem błąd. Klafurić nie powinien kontynuować pracy w tym sezonie. Powinniśmy zakończyć współpracę po poprzednim sezonie – przyznał prezes Dariusz Mioduski. Czy Ricardo Sá Pinto pomoże wydobyć Legię z kryzysu? – Krok po kroku muszę zbudować u moich zawodników pewność siebie, pasję i radość z futbolu – stwierdził sam Portugalczyk.

Nietrafiona polityka kadrowa w wypadku trenerów sprawiła, że Legia Warszawa już na początku sezonu znalazła się w opałach. Słabe mecze w Europie i ekstraklasie sprawiły, że drużyna wpadła w kryzys, z którego teraz musi się wydostać.

O ile władze klubu przyjęły logiczną strategię, jeśli chodzi o pozyskiwanie zawodników, to tej logiki zabrakło przy zatrudnianiu trenerów. Po zwolnieniu Jacka Magiery postawiono na Romea Jozaka, który nigdy wcześniej nie prowadził drużyny seniorskiej. Ta próba zakończyła się fiaskiem, ale nie poszły za nią nauka i reakcja. Po raz kolejny postawiono na trenera bez doświadczenia i w rezultacie trzeba wszystko budować od nowa. Dean Klafurić pomógł drużynie przezwyciężyć wiosenny kryzys, ale rzucony na głęboką wodę z każdym kolejnym tygodniem coraz bardziej szedł na dnozawartość zablokowana

Autor: Małgorzata Chłopaś


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama