Dzieciobójczyni trafi do zakładu psychiatrycznego

KRONIKA KRYMINALNA Zakończenie śledztwa przeciwko wyrodnej matce

numer 2104 - 17.08.2018

Prokurator zakończył śledztwo przeciwko Katarzynie G., która w Dzień Matki poderżnęła gardło swojej czteroletniej córce Wiktorii. Kobieta zamiast do więzienia może trafić do zakładu psychiatrycznego – decyzję w tej sprawie podejmie sąd. Jest obawa, że może znów popełnić zbrodnię.

Jak informuje Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy, śledczy po przeprowadzeniu postępowania zdecydowali o złożeniu wniosku do sądu o umorzenie sprawy karnej toczącej się przeciwko Katarzynie G., którą podejrzewali o zabójstwo swojej córeczki.

W maju tego roku Katarzyna G. przyjechała do Głogowa z Pabianic razem ze swoją czteroletnią córką Wiktorią. Była to wizyta rodzinna – w Głogowie mieszka jej kuzynka. Jak relacjonują śledczy, przebywając w łazience w mieszkaniu w Głogowie, kobieta próbowała pozbawić swoje dziecko życia. Podczas kąpieli najpierw je podtopiła w wannie, a następnie podcięła jej gardło nożem. Dziecko zmarło trzy dni później w szpitalu w Legnicy, dokąd zostało przewiezione bezpośrednio po zdarzeniu.

– Na początku śledztwa prokurator przedstawił Katarzynie G. zarzut usiłowania zabójstwa Wiktorii. W związku ze śmiercią dziewczynki prokurator powołał biegłego lekarza z zakresu medycyny sądowej do przeprowadzenia sekcji zwłok i ustalenia przyczyny zgonu – relacjonuje Lidia Tkaczyszyn z Legnicyzawartość zablokowana

Autor: Magda Groń


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama