Wdzięczni za dar wolności i za opiekę nad rodzinami

Wielkie pielgrzymowanie W obronie tradycyjnych wartości

numer 2104 - 17.08.2018

W tym tygodniu przeżywamy na Śląsku wielkie uroczystości patriotyczne i religijne. Tysiące pielgrzymów, którzy dopiero co wrócili z Jasnej Góry, gdzie uczestniczyli w obchodach największej w roku uroczystości, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wybierają się do Piekar Śląskich. W niedzielę 19 sierpnia dotrze tam tradycyjna pielgrzymka kobiet i dziewcząt.

Na Jasną Górę w tym roku przybyły znów dziesiątki tysięcy pielgrzymów. Według ostatnich statystyk naliczono 52 piesze pielgrzymki, a w nich 66 tys. osób. Arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski, nawiązując do jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przypomniał z mocą, że sierpień 1920 r. to był przełomowy moment nie tylko w czasie wojny polsko-bolszewickiej, lecz także w dziejach obrony cywilizacji europejskiej. – Nie wszyscy chcą uznać, że 15 sierpnia i następujące po nim wydarzenia były cudem czynu militarnego za sprawą Maryi Zwycięskiej i cudem jedności Polaków broniących odzyskanej po wielu latach zaborów ojczyzny – zaznaczył.

Niestety, abp Depo nawiązywał tu nie tyle do przeszłości, kiedy to komuniści próbowali wymazać z kart historii wielkie zwycięstwo Polaków nad bolszewikami, ile do teraźniejszościzawartość zablokowana

Autor: Marcin Kubiczek


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama