Polonia udanie przywitała się z Szombierkami

numer 2104 - 17.08.2018

Bytomianie wygrali swój pierwszy mecz w roli gospodarza na stadionie Szombierek. Gładko pokonali Zielonych Żarki 3:0, udanie inaugurując tym samym sezon.

Około 600 osób – czyli maksymalna zgłoszona pojemność – obejrzało z trybun historyczny, bo premierowy w roli gospodarza występ Polonii Bytom na stadionie Szombierek przy ul. Frycza-Modrzewskiego. Dwukrotni mistrzowie Polski będą podejmowali rywali na obiekcie sąsiada podczas modernizacji swojego stadionu przy ul. Olimpijskiej.

Inauguracja sezonu IV ligi na „Szombrach” wypadła okazale. Poloniści przy głośnym dopingu kibiców nie zawiedli i gładko pokonali beniaminka rozgrywek, Zielonych Żarki, 3:0 po golach Bartosza Giełażyna i (dwóch) Łukasza Matusiaka. Dla drużyny była to inauguracja sezonu – mecz 1. kolejki z Sarmacją Będzin został odwołany przez rywali, bo uznali, że nie są w stanie zagwarantować bezpieczeństwa.

– Cieszymy się, że inauguracja wypadła dla nas pozytywnie. Zawsze można się doszukać słabszych stron. Mamy trochę do poprawy, musimy pracować nad koncentracją i jakością wykończenia. Wierzę, że w przyszłości będziemy wygrywali takie mecze szybciej i wyżej. Nie mamy możliwości trenowania na Szombierkachzawartość zablokowana

Autor: Grzegorz Maciejewski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama