Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

P jak Polska i jak Piekarczyk

Dodano: 31/05/2012 - Numer 221 - 31.05.2012
Kabarety Jana Pietrzaka i muzyka Pawła Piekarczyka są dowodem na to, że sztuka ma istotniejsze cele niż zabawianie. Nowa płyta Piekarczyka „Drugi obieg w kondominium” bardziej smuci, niż cieszy. I tak ma być. Pawła Piekarczyka znamy z utworów, które niepokoją i zmuszają do refleksji. Tylko on, gitara i ogromny ciężar jego przekazu – czyli prawda o sytuacji w naszym kraju. Bez kompromisów, okrągłych słów i niedomówień. „Drugi obieg w kondominium” stawia nas do pionu. Przywraca proporcje, odświeża umysł, każe myśleć. Słyszymy tu o zwalczaniu wolności – również w internecie. O prawdzie, która jest blokowana i w najlepszym razie ugładzana. O wizji Polski, którą ma władza, wizji, która nie wytrzymuje zestawienia z prawdą. Jest też cięższy kaliber: „Jesteśmy Polakami, brzydzimy się zdrajcami
     

45%
pozostało do przeczytania: 55%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze