Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Odrobili straty po latach rządów PO-PSL

Dodano: 01/10/2018 - numer 2142 - 01.10.2018
Zbliżający się szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach to dobra okazja, abyśmy dokonali podsumowania i zamknięcia bardzo trudnego etapu ratowania polskich kopalń – mówił w Katowicach podczas kongresu Nowy Przemysł Expo wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Przypomniał, że pod koniec 2015 r. zadłużenie sektora wynosiło aż 13 mld zł (tylko w 2015 r. obciążyła go strata 4,5 mld zł). Na zwałach piętrzyło się 5,8 mln t niezbywalnego węgla, wydajność była niska (689 t na zatrudnionego rocznie), bo w czasie rządów PO-PSL kompletnie zaniedbano inwestycje. Sen z powiek nowej ekipie spędzało załamanie się płynności finansowej spółek i brak pieniędzy na wypłaty dla załóg w najgorętszym barbórkowym okresie. Ich pilne znalezienie i zapobieżenie wybuchom społecznym było zadaniem nowo powołanego
     

74%
pozostało do przeczytania: 26%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze