Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Cenzura musi być!

Dodano: 14/11/2011 - Numer 56 - 15.11.2011
To, co mogą napisać na transparentach kibice, ostatnio stało się istotne dla funkcjonowania państwa. Dlatego cenzuruje się już wszystko, co fani wnoszą na stadiony. Na Dolnym Śląsku ostatnio doszło przynajmniej do dwóch cenzorskich zabiegów w trakcie spotkań piłkarskich. W Legnicy na mecz Miedzi z Chrobrym Głogów nie został wpuszczony transparent informujący o tym, że 11 listopada o godz. 17 na wrocław-skim Rynku odbędzie się Marsz Patriotów. Ochroniarze w zasadzie nie widzieli problemu, lecz po chwili radiowych konsultacji ich szef przybiegł zaaferowany, twierdząc, że „obserwator się nie zgodził”. Ostatecznie transparent, zamiast na płocie, wylądował w klubowym depozycie. Fani Śląska (bo to oni przywieźli płótno) byli uparci i po meczu poszli upominać się o swoje prawa. Znaleźli
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze