Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

NFZ płaci za donosy na lekarzy

Dodano: 03/07/2012 - Numer 248 - 03.07.2012
Narodowy Fundusz Zdrowia bezskutecznie próbuje zmusić lekarzy, by przerwali akcję protestacyjną polegającą na niewypisywaniu refundacji na receptach. Rzecznik praw pacjenta straszy medyków karami, a tymczasem chorzy płacą w aptekach 100 proc. ceny leków. Od wczoraj ok. 80 proc. wszystkich lekarzy w Polsce nie wypisuje recept zgodnie z wymogami NFZ-etu. Przyjmują pacjentów i wypisują im leki na formularzach przygotowanych specjalnie przez Naczelną Izbę Lekarską, stawiają także pieczątki z napisem „Refundacja do decyzji NFZ-etu”. Na receptach nie umieszczają informacji m.in. o wysokości odpłatności za dany specyfik. W ten sposób lekarze protestują przeciw karaniu ich przez NFZ za nieprawidłowości w wypisywaniu recept. Nie podpisują nowych umów z Narodowym Funduszem, które przewidują karę w
     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze