Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Obama, Unia – kto następny?

Dodano: 13/10/2012 - Numer 335 - 13.10.2012
NOBEL \ Laureatem tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla została... Unia Europejska. „Stabilizująca rola odegrana przez UE pomogła przekształcić większość Europy z kontynentu wojen w kontynent pokoju” – napisano w uzasadnieniu Norweskiego Komitetu Noblowskiego. Decyzja została przyjęta z mieszanymi uczuciami. Olga Alehno Unia pokonała 230 innych pretendentów do pokojowego Nobla. Bruksela z zadowoleniem przyjęła wiadomość o wyróżnieniu. – Otrzymanie Pokojowej Nagrody Nobla 2012 to wielki zaszczyt dla UE, dla 500 mln obywateli wszystkich krajów członkowskich i instytucji unijnych – oświadczył przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso. Odmienne zdanie wyraził Nigel Farage, znany z ostrych wypowiedzi pod adresem Brukseli brytyjski deputowany do Parlamentu Europejskiego. – To
     

35%
pozostało do przeczytania: 65%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze