Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Platforma niszczy szpitale

Dodano: 05/12/2012 - Numer 379 - 05.12.2012
Aż 40 proc. klinik uniwersyteckich leczących najtrudniejsze przypadki chorób może zostać zamkniętych w przyszłym roku. Przed koniecznością przekształcenia publicznych szpitali w spółki prawa handlowego, a ostatecznie prywatyzacją staną wszystkie samorządy. Grozi nam prawdziwa zapaść publicznej służby zdrowia. Wojciech Kamiński Gwoździem do trumny publicznej służby zdrowia jest artykuł 52. Ustawy o działalności leczniczej, przygotowanej i forsowanej przez ówczesną minister zdrowia Ewę Kopacz. Chodzi o to, że w sytuacji, gdy szpital czy przychodnia jest zadłużona, podmiot tworzący ją, jest zobowiązany do spłaty długów. Jeżeli tego nie uczyni w ciągu trzech miesięcy, musi przekształcić placówkę w spółkę prawa handlowego albo ją zlikwidować. W szczególnie trudnej sytuacji znajdą się kliniki
     

20%
pozostało do przeczytania: 80%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze