Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

ONZ: Polska blokuje konferencję klimatyczną w Doha

Dodano: 07/12/2012 - Numer 381 - 07.12.2012
Klimat \ Skłócone i pozbawione ambicji państwa Unii Europejskiej nie spisują się na szczycie klimatycznym ONZ w katarskim Doha. Szczególnie Polska blokuje postęp w negocjacjach nad przedłużeniem protokołu z Kioto – pisze niemiecki tygodnik „Der Spiegel”. Pismo cytuje szefa programu klimatycznego ONZ Achima Steinera, który oskarża Polskę o to, że jako jedyny kraj sprzeciwia się podniesieniu do 30 proc. redukcji emisji dwutlenku węgla w UE do 2020 r. – Europa obiecała, że będzie dążyła do tego, by podwyższyć poziom redukcji emisji do 30 proc. Nie może teraz z tego się wycofać – powiedział Steiner w rozmowie z „Spieglem”. Według niego dotychczasowy cel redukcji emisji w UE – o 20 proc. – został już osiągnięty i teraz potrzeba bardziej ambitnych planów. Nie godzą się jednak na to władze w 
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze