Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Komorowski chce większej kontroli nad armią

Dodano: 17/01/2013 - Numer 413 - 17.01.2013
RBN \ „Dziś armia liczy mniej niż 100 tys. osób, a jest siedem dowództw najwyższego szczebla. To sytuacja absolutnie niezdrowa” – tak prezydent Bronisław Komorowski tłumaczy potrzebę reformy sił zbrojnych. Jak twierdzi, ma ona na celu „uproszczenie systemu dowódczego” i skrócenie procesu decyzyjnego”. Założenia reformy sił zbrojnych były głównym tematem posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Po posiedzeniu Bronisław Komorowski wyszedł do mediów i wygłosił krótkie oświadczenie, a następnie zostawił szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisława Kozieja do „dyspozycji dziennikarzy”. Głównym celem zmian jest skupienie centralnych organów dowódczych wokół trzech równorzędnych obszarów: planowania i nadzoru w Sztabie Generalnym; dowodzenia ogólnego w Dowództwie Generalnym;
     

49%
pozostało do przeczytania: 51%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze