Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Zabierają pieniądze nauczycielom

Dodano: 01/03/2013 - Numer 450 - 01.03.2013
EDUKACJA \ Są pieniądze na nagrody dla urzędników, a nie ma dla nauczycieli. W Warszawie oraz wielu innych miastach władze samorządowe tną dodatki motywacyjne, a na wsiach dodatki wiejskie. Od 1 marca obcinają nam dodatki motywacyjne. Teraz co miesiąc będę dostawała o 200 zł mniej. W skali roku to aż 2400 zł – mówi „Codziennej” jedna z nauczycielek z gimnazjum na warszawskiej Pradze. Przypomina, że to już kolejne cięcia w tym roku szkolnym. Jesienią, kiedy obniżano dodatki motywacyjne, władze zapewniały, że na tym koniec. – Jak widać, nauczyciele musieli się złożyć na nagrody dla urzędników – denerwuje się nauczycielka, która pragnie zachować anonimowość. Burmistrz Pragi-Północ, na której terenie znajduje się jej gimnazjum, dostał w ubiegłym roku premię w wysokości 36 tys. zł. Hanna
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze