Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Dzieci umierają przez chaos w służbie zdrowia

Dodano: 05/03/2013 - Numer 453 - 05.03.2013
ZDROWIE \ MINISTER ARŁUKOWICZ UMYWA RĘCE 3,5-miesięczny Bartek, 2,5-letnia Dominika, 9-letnia Karinka – nie żyją, bo pogotowie nie przyjechało albo lekarze odsyłali rodziców z jednego szpitala do drugiego. Niestety, takie przykłady można by mnożyć, bo rozpada się polski system ochrony zdrowia – alarmuje opozycja. A minister zdrowia Bartosz Arłukowicz nie chce brać za to odpowiedzialności. Wojciech Kamiński Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Chełmie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 3,5-miesięcznego chłopca. Bartuś zmarł 25 lutego w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie na sepsę. Rodzice twierdzą, że ich dziecko mogłoby żyć, gdyby nie musieli wozić go od szpitala do szpitala. Pod koniec ubiegłego miesiąca Bartuś dostał gorączki. A że była to niedziela, rodzice pojechali z niemowlakiem
     

25%
pozostało do przeczytania: 75%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze