Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Pełzająca prywatyzacja szpitali

Dodano: 29/04/2013 - Numer 499 - 29.04.2013
PAŃSTWO PRZECIWKO OBYWATELOWI \ UPADEK SŁUŻBY ZDROWIA Platforma cierpliwie obserwuje rosnące zadłużenie polskich szpitali. W tym szaleństwie jest metoda: im gorzej, tym lepiej. W ten sposób PO nie tylko zdejmuje z rządu odpowiedzialność za stan szpitali, ale także stwarza przestrzeń do, opisując sytuację językiem Sawickiej, robienia opłacalnych biznesów na służbie zdrowia. W województwie pomorskim – mateczniku Platformy Obywatelskiej – właśnie przyspiesza proces nieodwracalnej prywatyzacji kościerskiego szpitala. W ostatni piątek na sejmiku wojewódzkim rządząca PO, nie oglądając się na protesty licznych środowisk, przeforsowała uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na obciążenie hipoteki szpitala częścią jego długu. Zabezpieczono w ten sposób wierzytelności na rzecz spółki Magellan z Łodzi.
     

14%
pozostało do przeczytania: 86%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze