Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Okupanci wrócą do Legnicy

Dodano: 14/08/2013 - Numer 587 - 14.08.2013
SKANDAL \ DOLNOŚLĄSKIE WŁADZE TĘSKNIĄ ZA SOWIETAMI Legnicę znów odwiedzą żołnierze sowieccy, którzy okupowali ją do 1993 r. W dniach 13–15 września odbędzie festiwal „Dwadzieścia lat po”, który przy wsparciu marszałka województwa Rafała Jurkowlańca z PO organizuje legnicki Teatr Modrzejewskiej. Będą koncerty, pokazy grup rekonstrukcyjnych, występy teatrów z Rosji i Polski, a także wspólna biesiada okupantów z okupowanymi. Jacek Liziniewicz Festiwal „Dwadzieścia lat po” jest przygotowywany z wielką pompą. „Dyskusje historyków, wspomnieniowa biesiada – spotkanie dzisiejszych i byłych mieszkańców Legnicy (rozsianych teraz po krajach b. ZSRS), pokazy grup rekonstrukcyjnych formacji wojskowych z różnych epok historycznych, premiery spektaklu Teatru.doc z Moskwy, filmu dokumentalnego o „
     

26%
pozostało do przeczytania: 74%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze