Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Eutanazja z powodu ślepoty

Dodano: 09/10/2013 - Numer 634 - 09.10.2013
Społeczeństwo \ Holenderscy lekarze uśmiercili kobietę, bo utraciła wzrok. 70-latka poprosiła o eutanazję, twierdząc, że „nie jest w stanie znieść” związanego ze ślepotą psychicznego cierpienia. To pierwszy taki przypadek w Holandii – donosi holenderski dziennik „Trouw”. Zgodnie z ustawą o eutanazji z 2002 r. holenderscy lekarze mogą uśmiercić pacjentów tylko wtedy, gdy są nieuleczalnie chorzy, cierpią na ból nie do zniesienia oraz są w stanie podjąć decyzję o odejściu z tego świata w sposób świadomy. Większość wypadków eutanazji dotyczy pacjentów chorych na raka, jednak w ostatnim czasie coraz częściej lekarze uśmiercają także chorych na demencję bądź chorych psychicznie. Rośnie też ogólna liczba eutanazji. W 2012 r. pozbawiono życia 4188 pacjentów. To o 13 proc. więcej niż rok
     

46%
pozostało do przeczytania: 54%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze