Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ceny cukru lecą w dół

Dodano: 16/12/2013 - Numer 690 - 16.12.2013
CUKrOWNICTWO \ Za cukier płacimy już 2,5 zł za kilogram. To o złotówkę mniej niż rok temu. Kolejna udana kampania cukrowa powoduje, że na rynku jest nadwyżka cukru. Spadek cen martwi producentów, ale to niejedyny ich problem. Wkrótce będą musieli zmagać się z zalewem cukru z unijnego i światowego rynku. Zakończyły się tegoroczne zbiory buraków cukrowych. To już trzecia z kolei bardzo udana kampania cukrowa. Sprzyjające warunki pogodowe zarówno przy wegetacji, jak i przy zbiorach spowodowały, że zawartość cukru w burakach jest wysoka. Produkcja cukru znowu będzie większa niż kwoty przyznane Polsce przez UE. Szacuje się, że może wynieść 1,6–1,7 mln ton, co oznaczałoby nadwyżkę 200–300 tys. ton. Na rynku mamy już 2 mln ton zapasu cukru. Dzięki ogromnej nadpodaży ceny tego surowca spadają. W
     

28%
pozostało do przeczytania: 72%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze