Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

18 sierpnia 1944 roku

Dodano: 18/08/2014 - Numer 891 - 18.08.2014
KARTKA Z POWSTANIA \ Lotnictwo niemieckie bombarduje Stare Miasto. Trwa silny ostrzał okolic Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych przy ul. Sanguszki, szpitala przy Bonifraterskiej i Muranowa. Powstańcy odzyskują koszary policji przy ul. Ciepłej oraz magazyny firmy Pluton. W południowej części Śródmieścia od czterech dni trwają zacięte walki rozciągające się aż na tereny politechniki. W nocy z 17 na 18 sierpnia oddziały z górnego Mokotowa (kompania B-3 pułku „Baszta”, pluton PAL i oddziały rtm. Andrzeja „Gardy” Czajkowskiego) obsadzają Sielce, część Czerniakowa oraz Sadybę. W ciągu dnia silne natarcie wroga zmusza powstańców do opuszczenia fabryki przy ul. Belwederskiej i odcinka Czerniakowskiej. Sadyba pozostaje w rękach warszawiaków. Płk Antoni „Monter” Chruściel mianuje ppłk.
     

90%
pozostało do przeczytania: 10%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze