Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Jak WSI zarabiały na SKOK-ach

Dodano: 20/03/2015 - Numer 1069 - 20.03.2015
We wrześniu 2012 r. przedstawiciele Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo Kredytowych (SKOK) wysłali do Komisji Nadzoru Finansowego ostrzeżenia na temat nieprawidłowości w działaniu SKOK u Wołomin, w którego Radzie Nadzorczej zasiadali byli żołnierze WSI. Zignorowano te informacje. Prokuratura Okręgowa w Gorzowie postawiła zarzuty trzem członkom zarządu SKOK Wołomin – Mariuszowi G., Mateuszowi G. i Piotrowi P. – zarzucając im wyłudzenie na kwotę 480 mln zł. Co łączy SKOK Wołomin i Wojskowe Służby Informacyjne? Głównym elementem łączącym jest fundacja Pro Civili. W czwartek odbyło się posiedzenie zespołu parlamentarnego badającego skutki działalności komisji weryfikacyjnej WSI. W radzie fundacji Pro Civili, założonej w 1994 r., zasiadali m.in. były oficer WSI kapitan Piotr P. [ten sam,
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze