Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Koniec gry Wenderlicha

Dodano: 25/06/2015 - Numer 1149 - 25.06.2015
Wicemarszałek z SLD Jerzy Wenderlich przeciął spekulacje dotyczące terminu wyboru nowego marszałka. Dziś posłowie wybiorą następcę Radosława Sikorskiego. Wciąż trwają negocjacje, czy do głosowania dojdzie na początku, czy na końcu posiedzenia. We wtorek Radosław Sikorski w związku z aferą taśmową i ujawnionymi przed kilkoma tygodniami aktami śledztwa złożył rezygnację. Dziś Sejm wybierze jego następcę spośród kandydatów PO i SLD. Partia rządząca chce, by nowym marszałkiem została Małgorzata Kidawa-Błońska, Sojusz z kolei forsuje obecnego wicemarszałka Jerzego Wenderlicha. Aktualnie jako marszałek senior pełni on obowiązki marszałka, w związku z czym w środę zwołał posiedzenie Konwentu Seniorów. – Naszą propozycją jest, by marszałkiem Sejmu został Józef Zych – powiedziała w Sejmie Beata
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze