Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Smutna dekada Stolicy

Dodano: 31/08/2016 - numer 1510 - 31.08.2016
fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Prezydent Warszawy, wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej, po ujawnieniu afery reprywatyzacyjnej przeżywa trudne chwile. Niezasadne zwroty kamienic, stanowiące podstawę do działania dla organów ścigania, mogą stać się gwoździem do trumny dla PO. Ale to nie wszystko. Hanna Gronkiewicz-Waltz już kilka miesięcy temu przyjęła postawę obronną, głosząc, że „PiS zamierza polityków PO wsadzać do więzień”. Jednak skala, łagodnie mówiąc, nieprawidłowości ujawnionych w aferze reprywatyzacyjnej jest tak wielka, że nawet duże ośrodki medialne związane z opozycją nie próbują bronić tej przegranej sprawy. Śmieszne tłumaczenia i wyjaśnienia afery przez jej uczestników pokazują co najwyżej brak kompetencji włodarzy Warszawy. Analiza dekady rządów Platformy w stolicy pokazuje, że mamy do czynienia z 
     

10%
pozostało do przeczytania: 90%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze