Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Patrioty już za cztery lata

Dodano: 28/03/2018 - numer 1987 - 28.03.2018
OBRONNOŚĆ \ W 2022 r. do Polski trafią pierwsze rakiety Patriot. Jest to najnowsza technologia, której Amerykanie nie sprzedają innym, jednocześnie dowód na naszą sojuszniczą solidarność. Dowód na to, że Amerykanie ufają Polsce, że jesteśmy jednym z najważniejszych sojuszników USA w tej części świata – powiedział wczoraj premier Mateusz Morawiecki. Premier był gościem TVP Info. Potwierdził informacje, które publikowała wcześniej „Gazeta Polska Codziennie”, o tym, że dziś ma być podpisana umowa na dostarczenie systemów rakiet Patriot. Premier zachwalał warunki, na jakich Polska otrzymała nową broń. – Mogę potwierdzić, że to bardzo dobrze wynegocjowana umowa. To korzystny kontrakt zakupu, w ślad za którym idzie tzw. umowa offsetowa, czyli powiększenie zdolności
     

54%
pozostało do przeczytania: 46%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze