Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wychodzimy z zapaści po latach rządów PO-PSL

Dodano: 23/05/2018 - numer 2032 - 23.05.2018
Wyśmienite wieści nadchodzą z regionalnego rynku pracy – bezrobocie spadło w większości gmin do poziomu nienotowanego od 27 lat. I co równie ważne – szybciej niż w ubiegłym roku rosną płace. Wynagrodzenia w kwietniu w ujęciu rocznym wzrosły o 8,1 proc., po wzroście o 6,9 proc. w poprzednim miesiącu. Taki skok płac plasuje nas w czołówce ogólnopolskiej – Główny Urząd Statystyczny podał, że w kraju wynagrodzenia w ub. miesiącu w ujęciu rocznym wzrosły o 7,8 proc., po wzroście o 6,7 proc. w marcu. Zapewne spora w tym zasługa dobrej sytuacji w górnictwie, gdzie pracownicy odzyskali utracone składniki wynagrodzeń w wyniku kryzysu z lat rządów ­PO-PSL. Ożywienie na naszym rynku pracy potwierdzają
     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze