Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Polska i Litwa zaskarżą ugodę z Gazpromem

Dodano: 26/05/2018 - numer 2035 - 26.05.2018
ENERGIA \ Po tym, jak Komisja Europejska zawarła z Gazpromem ugodę oznaczającą, że rosyjski koncern uniknie kar za monopolistyczne praktyki w Europie Środkowej i Wschodniej, Litwa nie wyklucza, że zaskarży tę decyzję. Z kolei PGNiG domaga się pilnego opublikowania decyzji KE, by móc podjąć ewentualnie kroki prawne. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo nie kryje zdumienia po zatwierdzeniu przez Komisję Europejską ugody z Gazpromem w sprawie o nadużywanie przez niego pozycji w Europie Środkowo-Wschodniej. Decyzja ta oznacza bowiem, że rosyjski koncern uniknie kar za monopolistyczne praktyki w wysokości 10 proc. jego światowego obrotu. – Jesteśmy zaskoczeni i głęboko rozczarowani komunikatem Komisji Europejskiej, z którego wynika, że stosowanie zasad 3. Pakietu Energetycznego może zostać
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze