Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rząd idzie na wojnę z nieuczciwymi firmami

Dodano: 05/07/2018 - numer 2068 - 05.07.2018
PRAWO \ Firma dopuszczająca się korupcji i oszustw na wielką skalę może zapłacić nawet 30 mln zł kary – przewidują nowe przepisy, które mają wejść w życie w drugiej połowie tego roku. Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje właśnie nad stosownymi zmianami w prawie. Ministerstwo idzie na wojnę z nieuczciwymi firmami i koncernami, które oszukują Polaków i narażają państwo na milionowe straty. Ofiary takich firm tracą często ostatnie oszczędności czy emerytury, a uczciwi przedsiębiorcy są skazywani na bankructwo – powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Nowe przepisy o odpowiedzialności karnej firm pozwolą na skuteczną walkę ze spółkami, które wciskają klientom rzekomo uzdrawiające preparaty lub jakieś garnki albo naciągają na usługi telekomunikacyjne czy rażąco naruszają
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze