Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Dobre kadry państwowe kosztują

Dodano: 30/03/2019 - numer 2291 - 30.03.2019
Jest taki stary PRL-owski dowcip, opowiadany chyba nie tylko przez robotników: oni udają, że nam płacą, my udajemy, że pracujemy. Przypomina mi się ten żart, ilekroć słyszę narzekania, że budżetówka ma za dobrze. Widzę to inaczej. Nie jest problemem to, że w budżetówce ludzie na wysokich stanowiskach zarabiają dużo – jeśli są warci tych pieniędzy. Realnym problemem jest przepaść między zarobkami na wysokich i niskich stanowiskach w budżetówce. Pensje administracji dawno temu świadomie zamroziła Platforma Obywatelska. Mści się to na polskich instytucjach coraz bardziej. Jeśli chcemy, żeby nasze państwo robiły profesjonalne kadry, to trzeba za to płacić. I to nie tylko politycznym nominatom, ale zwykłym urzędnikom. Inaczej w administracji naprawdę zostaną Dyziowie Marzyciele i Zosie Dwie
     

76%
pozostało do przeczytania: 24%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze