Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Będą zmiany wśród ministrów

Dodano: 28/05/2019 - numer 2338 - 28.05.2019
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Po wyborach do Parlamentu Europejskiego kilku polityków pełniących dotychczas funkcje ministerialne w rządzie Mateusza Morawieckiego zdobyło mandaty europosłów, co oznacza, że opuszczą rządowe gabinety i zostaną zastąpieni nowymi politykami. Zdaniem prof. Norberta Maliszewskiego ta zmiana nie wpłynie na wizerunek rządu i partii. Mandaty w PE zdobyli m.in. wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, szefowa MEN Anna Zalewska oraz minister w KPRM Beata Kempa. Była premier Beata Szydło zdobyła ponad pół miliona głosów, a jej popularność miała pozytywny wpływ na wizerunek rządu. Zdaniem prof. Norberta Maliszewskiego odejście z rządu Beaty Szydło, podobnie jak ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego, nie zachwieje stabilną pozycją rządu. – Główne postacie mają znaczenie
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze