Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Koniec rozmów ws. SOSW nr 1

Dodano: 16/07/2019 - numer 2379 - 16.07.2019
Rozmowy pomiędzy przedstawicielami rodziców i nauczycieli z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 we Wrocławiu a gminą reprezentowaną przez dyrektora departamentu edukacji Jarosława Delewskiego nie przyniosły żadnych porozumień. Miasto nie chce prowadzić ośrodka, ale na jego likwidację nie zgodził się ani kurator, ani minister. Miasto odwołało się do sądu, jednak umowa dzierżawy ośrodka wygasa z końcem sierpnia. Od września rodzice mogą pozostać w dotychczasowej siedzibie, którą będzie administrowało Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. M. Lutra, bądź zgodzić się na przeniesienie do placówek na ul. Kamiennej albo Parkowej. Rodzice uważają, że dla ich dzieci nie ma tam odpowiednich warunków. Usłyszeli też, że sami mogą założyć fundację albo stowarzyszenie i ubiegać się o 
     

67%
pozostało do przeczytania: 33%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze