Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Jamał wciąż działa i ma klientów

Dodano: 28/05/2020 - numer 2644 - 28.05.2020
GAZ \ Usługa tranzytu na gazociągu jamalskim jest realizowana na bieżąco, zgodnie z zamówieniami klientów – tak spółka Gaz-System skomentowała informację rosyjskiej rządowej agencji Interfax, że całkowicie zamarł transport gazu rurociągiem Jamał-Europa. Po 25 latach wygasła polsko-rosyjska umowa regulująca zasady przesyłu gazociągiem tranzytowym Jamał-Europa. Zakończenie umowy nie oznacza jednak wyłączenia rurociągu, a jedynie całkowite przejście na unijne reguły tranzytu. Agencja Interfax poinformowała jednak, że całkowicie zamarł transport gazu rurociągiem Jamał-Europa. – Do zera spadł przepływ w punkcie Mallnow we wschodnich Niemczech, a od soboty Gazprom, który w połowie jest właścicielem polskiego odcinka, znacznie zmniejszył zgłaszane zapotrzebowanie na
     

45%
pozostało do przeczytania: 55%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze