Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Polska nie zaniedbuje pamięci o bohaterach

Dodano: 14/09/2020 - Numer 2735 - 14.09.2020

OFIARY KOMUNIZMU \ Szczątki siedmiu osób, najprawdopodobniej ofiar komunistycznego totalitaryzmu, odnaleźli archeolodzy z Biura Identyfikacji i Poszukiwań Instytutu Pamięci Narodowej, pracujący pod kierunkiem prof. Krzysztofa Szwagrzyka na terenie dawnego więzienia NKWD i UB (tzw. Toledo) w Warszawie przy ul. Namysłowskiej.

Więzienie karno-śledcze nr III w Warszawie, zwyczajowo nazywane Toledo, było placówką Urzędu Bezpieczeństwa i NKWD przeznaczoną dla żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych oraz innych organizacji podziemnych, działającą w latach 1944–1956 na warszawskiej Pradze-Północ. Miało siedzibę w rozebranym przez władze komunistyczne na przełomie lat 70. i 80. zabytkowym budynku przy ul. Ratuszowej 11

     

46%
pozostało do przeczytania: 54%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze