Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Otwarty satanizm i antypolonizm w akcji

Dodano: 18/02/2021 - Numer 2864 - 18.02.2021

W nocy z soboty na niedzielę nieznani sprawcy zdewastowali elewację zabytkowego kościoła pw. św. Piotra i Pawła w stołecznym Śródmieściu Południowym oraz postument figury Chrystusa znajdującej się przed świątynią. Atak ten różnił się w zasadniczy sposób od dotychczasowych aktów wandalizmu. Po raz pierwszy satanistyczna symbolika zdominowała wszechobecną błyskawicę strajku feministek. Również tablice upamiętniające bohaterów Powstania Warszawskiego nie były wcześniej pokrywane bazgrołami przez wandali.

Odwrócony krzyż namalowano na postumencie rzeźby „Chrystus i jawnogrzesznica”, stojącej od 1902 r. przed głównym wejściem do kościoła. Ten sam symbol powtórzono wielokrotnie na elewacji samej świątyni, figurującej w rejestrze zabytków od końca listopada ub.r. Nikt nie musi mnie

     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze