Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Matka Boża w Teatrze Polskim z tęczową aureolą

Dodano: 04/03/2021 - Numer 2876 - 04.03.2021

SPEKTAKL \ Wszystkie kolory tęczy i wszystkie rodzaje przekroczeń. Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie wystawił spektakl „M.G.”. Premiera tekstu Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki to festiwal fajerwerków w realizacji i festiwal kpiny w treści. Z symbolizującym tzw. Strajk Kobiet, naczelnym logo spektaklu – piorunem.

Spektakl Strzępki i Demirskiego reklamowany był plakatem z marchewką w kształcie pioruna – by nikt nie miał wątpliwości, do jakiego ruchu przyłącza się nasza narodowa scena, jaką jest Teatr Polski w Warszawie pod dyrekcją Andrzeja Seweryna.

Paweł Demirski snuje opowieść o prowincjonalnej Polsce, do której trafia znana celebrytka gastronomii Magda G. Kobieta trafia do „zawistnej

     

52%
pozostało do przeczytania: 48%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze