Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Filipiny – życie na wysypisku

Dodano: 03/06/2022 - Numer 3194 - 03.06.2022

W 2011 r. na wysypisku mieszkało w sumie 50 rodzin. Do dziś zostały 34. Żyją w atrapach domów na pokrytej odpadkami ściółce śmieci. Tu nie ma bowiem normalnej ziemi. Wszędzie, gdzie stąpamy, leżą przywiezione śmieciarkami z miasta odpadki.

Kierowca naszej półciężarówki rzadko kiedy spuszcza nogę z gazu. Koła pojazdu podskakują na kolejnych nierównościach asfaltu. Raz na jakiś czas wpadamy w dziurę. Trzęsie niemiłosiernie całym pojazdem. Trzeba uważać na głowę. Skręcamy w lewo. Porzucamy za sobą jako tako cywilizowaną drogę na rzecz mocno pokiereszowanej drogi gruntowej. Wkoło nas zaniedbane grunty orne. Porośnięte gdzieniegdzie wysoką trawą. Przy drodze leży mnóstwo śmieci. Im bliżej celu, tym jest ich więcej. Część z nich

     

24%
pozostało do przeczytania: 76%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze