Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Kładka nad torami języczkiem u wagi

Dodano: 11/05/2023 - Numer 3429 - 11.05.2023

Radom w ostatnim czasie zyskał kilka nowych stacji kolejowych, a kolejna jest już w planach. Chodzi o stację Radom Wschodni, która ma wspólnie z wiaduktem na ul. Żeromskiego stanowić centrum przesiadkowe dla osób, które przyjadą na radomskie lotnisko. Jednak od jakiegoś czasu mówi się również o jeszcze jednej stacji, mianowicie stacji Radom Południowy. Jej powstanie stoi jednak pod znakiem zapytania.

Wraz z przebudową linii kolejowej nr 8 w Radomiu i okolicach powstało kilka nowych stacji. Jednym z bardziej wyczekiwanych jest jednak przystanek Radom Wschodni, który ma stanowić miejsce przesiadkowe dla osób, które do miasta przyjadą pociągiem po to, aby skorzystać z usług lotniska na Sadkowie. Przystanek powstanie

     

37%
pozostało do przeczytania: 63%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze