Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Brudna próba wciągnięcia górników w samorządowe rozgrywki

Dodano: 19/10/2018 - numer 2158 - 19.10.2018
Podczas kampanii wyborczej do samorządu pojawia się wiele fałszywych informacji mających wywołać niepokój wśród mieszkańców Śląska. Ostatnio pojawiła się pogłoska, że w związku z pracami nad połączeniem technologicznym między ruchami Halemba i Bielszowice ruch Halemba mógłby zostać zlikwidowany. Władze Polskiej Grupy Górniczej zdecydowanie temu zaprzeczają. Jak podkreśla Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii, w rozmowach z Komisją Europejską nie ma tematu likwidacji kopalń. Wręcz przeciwnie – jest duża szansa m. in. na wycofanie kopalni Sośnica z grupy kopalń przeznaczonych wcześniej do zamknięcia. Nic nie grozi też górnikom z Halemby. – Chciałbym jednoznacznie zdementować wszystkie niesprawdzone pogłoski i podkreślić, że nie ma i nie było żadnych planów dotyczących
     

17%
pozostało do przeczytania: 83%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze