Awans Huberta Hurkacza

Wrocławski tenisista awansował do kolejnej rundy turnieju we francuskim Brest. Hurkacz pokonał w pierwszym spotkaniu turnieju reprezentanta gospodarzy Antoine’a Hoanga 7:6(1), 6:3.   Mecz trwał ponad półtorej godziny. Dlaczego tak długo? Wpływ na to miała przede wszystkim długość pierwszego seta. W nim bowiem przez większość z 61-minutowej rywalizacji górą byli serwujący. Tylko jeden z ośmiu gemów zakończył się na przewagi. Dziewiąty gem był jednak jeszcze bardziej emocjonujący. Zgromadzona na korcie publiczność obejrzała w nim aż osiem równowag, jednak zwycięstwo w nim przypadło wrocławianinowi. Nie załamało to jednak reprezentanta gospodarzy, który doprowadził do tie-breaka. W nim jednak bezbłędny był Hurkacz, który wygrał do 1. Drugi set nie był już tak emocjonujący. Hubert