PiS będzie rządził na Śląsku

numer 2185 - 22.11.2018Polska

POLITYKA Prawo i Sprawiedliwość będzie rządziło w Sejmiku Województwa Śląskiego. Wczoraj na stronę tej partii przeszedł jeden z radnych Koalicji Obywatelskiej Wojciech Kałuża. Umożliwiło to PiS wybór własnego marszałka i zarządu województwa. Województwem będzie kierował Jakub Chełstowski.

Dzięki temu porozumieniu jest szansa, że prawica przejmie odpowiedzialność za województwo śląskie. Jest to wielka szansa dla rozwoju całego regionu – mówił wczoraj podczas porannej konferencji prasowej Michał Dworczyk, szef KPRM. Podczas spotkania poinformował, że radny Wojciech Kałuża przeszedł na stronę PiS. Z pewnością nie był to łatwy dzień dla obecnie już wicemarszałka województwa śląskiego. Jego dawni koledzy nie zostawili na nim suchej nitki. „Nie powinno się oceniać książki po okładce, ale ta twarz idealnie pasuje do PiS” – napisał na Twitterze Paweł Olszewski, zamieszczając zdjęcie radnego.

Sam Kałuża przekonuje, że chodzi mu jedynie o pracę na rzecz regionu. – Moją partią jest Śląsk – podkreśla. Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii, stwierdził, że jest to szczególna chwila dla całego województwa śląskiegozawartość zablokowana

Autor: Rafał Węglewski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się