fot. T. Hamrat/Gazeta Polska

Polska i USA razem pomogą na Bliskim Wschodzie

WSPÓŁPRACA \ Relacje polsko-amerykańskie nabierają rumieńców

numer 2190 - 28.11.2018Polska

Minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego podpisała w poniedziałek w Waszyngtonie z Amerykańską Agencją Rozwoju Międzynarodowego porozumienie o współpracy w dziedzinie pomocy humanitarnej na Bliskim Wschodzie.

Umowę określającą ogólne zasady współpracy Polski ze Stanami Zjednoczonymi w realizacji programów pomocowych przede wszystkim dla ofiar konfliktów w Syrii i w Iraku ze strony amerykańskiej podpisał szef federalnej agencji U.S. Agency of International Development (USAID) Mark Green. USAID dysponuje budżetem rzędu ponad 27 mld dol. i zatrudnia blisko 4 tys. pracowników. Jest to największa tego rodzaju rządowa organizacja pomocy humanitarnej i rozwoju na świecie.

Beata Kempa podczas konferencji prasowej powiedziała, że porozumienie pomiędzy Polską i USAID jest pierwszym takim porozumieniem zawartym z obcym rządem przez tę amerykańską agencję. Jak zapowiedziała, programy pomocowe będą w pierwszej kolejności koncentrowały się na pomocy dla mniejszości religijnych i etnicznych, chrześcijan i jazydów, ofiar prześladowań religijnych w Iraku i w Syriizawartość zablokowana

Autor: Rafał Węglewski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się